19
lis

PRIA Game Jam #1

Marek Zeman | game designer

19. 11. 2014
V noci ze 13. na 14. prosince se odehraje historicky první PRIA Game Jam, ve kterém budeme vytvářet hry… společně, zváni jste totiž všichni!

PRIA Game Jam bude myšlenkově navazovat na akci, která se odehrála letos v dubnu - šlo o interní hackathon našich programátorů. Ptáte se, co je to hackathon? Jde o setkání vývojářů, které je nějak časově vymezeno (často na 24h, v našem případě na jednu víkendovou noc), a při kterém mají účastníci za úkol vytvořit program dle zvoleného zadání. A protože “program” je docela obecný pojem, zvolili jsme si, že budeme vytvářet hry. Jednak je to častý požadavek našich klientů, zároveň je to jedna z nejzábavnějších a nejkreativnějších věcí, které člověk může vytvářet.

Jedné dubnové noci se tak sešel prakticky celý tým PRIA programátorů a upřesnili jsme si zadání. Každý měl individuálně vytvořit 2D plošinovku (tedy hru třeba ve stylu legendárního Super Maria) - nejprve vymyslet, jak se hra bude hrát, a poté myšlenku zrealizovat do hratelné (a pokud možno i zábavné) podoby - tedy včetně nějaké smysluplné úrovně, kterou by si ostatní mohli zahrát. To vše za přibližně 6 hodin a za použití jakékoliv technologie a pro libovolnou platformu. Každý si tak mohl zvolit svůj oblíbený jazyk či framework a pustit se do práce.

Nejprve jsme se báli, že v tak šibeničním čase toho moc nestihneme. Ale jestli vás něco podobná akce něčemu naučí, tak je to nakládání s časem a jisté formě sebereflexe - občas musíte zahodit skvělý nápad jen proto, že za danou dobu prostě nejde v rozumné podobě realizovat. Člověk tak zažíval unikátní kombinaci stresu a zábavy v jednom - v našem podání však v pohodové atmosféře s povoleným dopingem ve formě pizzy, energeťáků a v těžkých chvílích i slivovice. :)

Obavy se nakonec ukázaly jako liché - za stanovenou dobu vzniklo hned několik opravdu povedených a originálních kousků. Autoři těch nejlépe ohodnocených si domů odnesli hodnotné ceny, všichni pak hlavu plnou myšlenek, jak svůj nápad dál rozšířit nebo využít, třeba na dalším klientském projektu. První firemní hackathon tak byl jednoznačně úspěchem.

Proto jsme se rozhodli, že podobnou akci musíme zopakovat. Tentokrát však veřejnou formou, aby se mohl zúčastnit kdokoliv, kdo bude mít zájem, a s názvem Game Jam, který více odpovídá podstatě události.

Proč se zúčastnit?


Game Jam je skvělým způsobem, jak otestovat své kreativní dovednosti, schopnost improvizace a práce pod časovým presem. Zároveň se můžete učit a inspirovat od ostatních účastníků. A to ať už jste začátečník, nebo zkušený programátor.

Podmínky účasti


Abyste se mohli zúčastnit, stačí pouze následující:

  • zaregistrovat se (odkaz na událost naleznete na konci článku)
  • přijít v čas konání k nám do PRIA
  • mít vlastní počítač s prostředím, které k práci budete potřebovat

Platforma a nástroje pro vývoj nejsou nijak omezeny. Občerstvení pro přežití noci bude zajištěno a neplatí se žádný registrační poplatek.

Pro autory nejnápaditějších her (hodnotí se originalita a herní mechaniky, nikoliv grafika) máme připraveny hodnotné ceny.

Jak se registrovat?


Je to jednoduché, stačí se přihlásit k této Facebook události, kde budeme zveřejňovat případné doplňující informace (a můžete tam klást případné dotazy). Pokud nemáte FB, pošlete nám alespoň e-mail s vašim jménem a předmětem "Game Jam" na zeman@pria.cz.


Maximální počet účastníků je omezen na 20, tak neotálejte. Těšíme se na vás!


Komentáře

Chtějte skvělý výsledek!

50 digitálních specialistů pod 1 střechou je tu k vašim službám (a produktům)


Kontaktujte nás